Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne

SYNERGIA Centrum rozwoju Dziecka

Celem naszego centrum jest niesienie fachowej pomocy tym wszystkim, którzy jej potrzebują. Obszar edukacji dzieci i młodzieży, którym zajmujemy się od wielu lat skłonił nas do rozpoczęcia projektu pozwalającego na kompleksowe spojrzenie na rozwój człowieka. Nasze doświadczenie pozwala nam z całą pewnością twierdzić, że najważniejszym etapem w rozwoju człowieka są lata dzieciństwa. Atmosfera  domu rodzinnego, pierwsze doświadczenia, które towarzyszą dziecku w żłobku, przedszkolu, szkole, mają niebagatelny wpływ na dalsze nasze życie. Właśnie wtedy budujemy w sobie siłę na wszystkie kolejne lata.

Obserwując funkcjonowanie dzieci w naszym żłobku „Motylkowej Krainie” oraz w naszym integracyjnym „Tęczowym Przedszkolu”, tworząc integracyjną „Szkołę z pasją”   doszliśmy do przekonania, że wszystkie te etapy wychowania i edukacji należy spiąć jedną klamrą. Taką klamrą będzie SYNERGIA Centrum Rozwoju Dziecka świadcząca usługi z zakresu edukacji, wychowania, psychologii i pedagogiki.

Misją SYNERGII jest niesienie profesjonalnej pomocy dzieciom i młodzieży i ich rodzinom oraz wypracowywanie systemowych rozwiązań, które poprawią jakość ich życia.

Celem SYNERGII jest  umacnianie, propagowanie i wspieranie:

• podmiotowości i godności jednostki oraz rodziny,

• własnych możliwości ludzi, a zwłaszcza poczucia kompetencji społecznej, inicjatywyi kreatywności,

• potęgowania zdrowia psychicznego, rozwoju umiejętności  psychoprofilaktycznych

• profesjonalnego doradztwa i pomocy ludziom.

Dyrektor Agnieszka Biernat

Magister inżynier architektury krajobrazu, właściciel prywatnej firmy, manager biznesowy, specjalista do spraw rekrutacji i kadr.

Dyrektor ds. pedagogicznych Maria Biernat

Manager oświaty, magister historii, wieloletni nauczyciel - 35 lat w zawodzie, praktyk - doradca w zakresie: prawa oświatowego, rozwiązywania problemów szkoła/rodzic; nauczyciel/uczeń, uczeń/uczeń, dziecko/rodzic. Mediator, pisanie podań, skarg, wniosków.

Karolina Drelich - psycholog
Aleksandra Jasiewicz - neurologopeda
Agnieszka Kruzińska - fizjoterapeuta, terapeuta SI
Małgorzata Żabkiewicz - terapeuta SI