Szkoła z pasją

Witamy na stronie internetowej Szkoły z pasją: Niepublicznej Szkoły Podstawowej, mieszczącej się przy ulicy św. Jana Bosko
1 w Szczecinie.

„Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi” – te słowa Janusza Korczaka najtrafniej oddają ideę naszej szkoły jako miejsca bezpiecznego, w którym panują jasne reguły ustalane i przestrzegane przez wszystkich, nie ma rywalizacji, a każdy rozwija swoje możliwości i odkrywa talenty.  Zdolności w jakiejś dziedzinie posiadają wszystkie dzieci, ale trzeba umieć je dostrzec,  a to już zadanie między innymi dla nauczycieli przez wielkie N, prawdziwych pasjonatów swojego zawodu, bowiem ,,W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych, wiele zaś od tych, którzy są z nami” (B. Rocławski). Najważniejszymi wartościami, którymi kierujemy się w naszej pracy,  są uczciwość i troska o każde dziecko. Wyróżnia nas przyjazna, rodzinna atmosfera i twórcze, nowoczesne metody pracy rozwijające wszechstronne zdolności zgodnie z teorią inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.
Naszym uczniom proponujemy naukę w grupie 0 oraz klasach 1-8.

Z myślą o dzieciach, którym nauka z różnych przyczyn sprawia trudności, stworzyliśmy przy naszej szkole Centrum Psychologiczno – Terapeutyczne, gdzie kadra specjalistów zapewni dzieciom i rodzicom wsparcie w ich pokonywaniu. Istotne jest, że propagujemy idee edukacji włączającej, tworząc optymalne warunki do nauki w integracji.
W klasach pracuje jednocześnie dwóch nauczycieli – nauczyciel wiodący i pedagog wspierający.

Dobra szkoła nie może ograniczać się jedynie do obowiązków szkolnych. Dobra szkoła, a taką właśnie tworzymy, nie wtłacza ani ucznia, ani nauczyciela w sztywne ramy nauczania i uczenia się, lecz traktuje każdego z nich indywidualnie, stwarza każdemu jak najlepsze możliwości samorealizacji. Tylko takie postępowanie w złożonym procesie edukacji gwarantuje odkrywanie i rozwijanie choćby najmniejszych talentów – a w konsekwencji pełen sukces ucznia i nauczyciela.

Nasza przytulna szkoła jest drugim domem dla ciekawych świata, wrażliwych dzieci, które razem z nami poszukują, doświadczają i zdobywają wiedzę.

Ktoś może zapytać, czy na realizację takiego programu stać małą niepubliczną podstawówkę? Tak, jeśli podejmując to wyzwanie, ma się wiarę w jego powodzenie. Wiara ta musi być cały czas  widoczna w postępowaniu każdego nauczyciela, ucznia i rodzica. Tylko  taka szkoła jest w stanie stworzyć absolwenta, który dzięki własnemu stylowi będzie wyróżniać się wśród innych i będzie miał poczucie tego, kim jest i kim chce być.

Zwyczajni ludzie żyją w zwyczajnym świecie. Ludzie z pasją, a tacy właśnie jesteśmy,  zmieniają świat w miejsce niezwykłe. Chętnie powitamy tu także Państwa dziecko!